top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Ribblehead ViaductRibblehead Viaduct to bardzo ciekawe miejsce i atrakcja turystyczna. Przyjeżdżają tu ludzie aby podziwiać ten historyczny wiadukt kolejowy. Jest tutaj punkt widokowy przy głównej drodze z którego mamy widok na dużą dolinę która powstała na wskutek uderzenia wielkiego meteorytu ,a za tą doliną jest właśnie ten wiadukt.

Powstał w latach 1870-1874 i położony jest pomiędzy szczytami Three Peaks tworząc z niego jedno z najpopularniejszych miejsc dla fotografików. Przy budowie wiaduktu pracowało ponad 1000 żołnierzy . Wiadukt ma 400m długości i 24 łuki. Robi niesamowite wrażenie bo budowla jest ogromna. Z daleka wygląda jakby wiadukt kończył się wbijając się w górę (takie wrażenie wiaduktu do nikąd ). Niesamowite miejsce, jeśli ktoś jest w Ingleton to warto tu przyjechać i zobaczyć go osobiście bo zdjęcia nie oddają ogromu tej budowli.Okoliczna przyroda , widok na szczyty i płynąca rzeczka sprawiają że te miejsce jest niesamowite. Jest tu dużo dróg spacerowych specjalnie dla turystów.

Dla niektórych malarzy wiadukt jest inspiracja do obrazów:Jak dojechać: Najlepiej na ten adres : Low Sleights Rd, Carnforth LA6 3AU

Jeśli ktoś zwiedza White Scar Cave (jaskinia opisana przez mnie) to wystarczy pojechać dalej prosto drogą i dojedzie się do samego wiaduktu.


Gdy skończyłem podziwiać wiadukt moja "lepsza połowa" zaproponowała aby pojechać dalej drogą przed siebie i zobaczymy gdzie dojedziemy. I pojechaliśmy podziwiając dziką przyrodę. Po jakiś 10 minutach dojechaliśmy do "cywilizacji" (tak stwierdziłem widząc piękny stylowy PUB) czyli do Haves. Ale to temat na oddzielny post. :)


76 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page