top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Folly Dolly Falls Yorkshire - fantastic waterfall in West YorkshireWodospad ten jest tworzony przez mały strumień, wcześniej znany jako Gylloproyd Dike, opadający na naturalną linię uskoku, gdzie piaskowiec spotyka się z miękkimi łupkami. Następnie strumień przepływa przez kanał pod dawną linią Meltham Branch Line, a następnie łączy się z Hall Dike w pobliżu Bent Ley Mills. Tradycyjnie strumień stanowił część linii granicznej między dzielnicami Meltham i South Crosland. Historycznie rzecz biorąc, wodospady były częściej nazywane „Dolly Folly”, a pisownię „Dolley Folly” można również znaleźć we współczesnych źródłach. Przedstawiono kilka wyjaśnień tej dziwnej nazwy, w tym to, że kobieta o imieniu Dolly zbudowała domek gdzieś nad wodospadem lub że „wzięła swoją nazwę od samobójstwa Dorothy Seymour, która popełniła samobójstwo, skacząc z czterdziestometrowego wodospadu. porzucona przez kochanka. ”Najbardziej prawdopodobne źródło tego imienia znajduje się w książce Richarda Ortona - The Story of MelthamJak tam trafić ???


Do Folly Dolly Falls można dostać się z Meltham Greenway. Aby dotrzeć do Greenway, kieruj się w dół przez Meltham Village w kierunku Station Street, aż dotrzesz do supermarketu Morrisons. Zbliżając się do supermarketu, skręć w wjazd na parking. Jedź prosto przez mini rondo w kierunku nowego osiedla. Możesz zatrzymać się po prawej stronie na końcu ślepej uliczki, gdzie zaczyna się droga do jezdni. Gdy wyszedłem z samochodu, usłyszałem szum rzeki po mojej prawej stronie, która częściowo płynie wzdłuż szlaku.


Wyruszając wzdłuż mostu, podążaj ścieżką, aż dotrzesz do okręgu skrętu pociągu.


Zobaczysz polanę z tablicami informacyjnymi .

Kontynuuj wzdłuż greenway. Następnie spójrz na lewo, na lukę w ogrodzeniu wzdłuż ścieżki prowadzącej od ronda.
Od tego miejsca ścieżka jest stroma w dół do wodospadu. W przypadku wizyty po deszczowym dniu ścieżka może być śliska. Zdecydowałam się założyć kalosze.

Skręć w lewo i idź wąską ścieżką, która prowadzi do wodospadu.

Post code na Morisson który trzeba ominąć z prawej strony i wjechać na osiedle domków.

2 The Cobbles, Meltham, Holmfirth HD9 5QR100 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page