top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Fewston Reserviour Walking Routes - Yorkshire Dales - Moje_podroze_uk


Fewston Reservoir znajduje się w dolinie Washburn na północ od Otley i na zachód od Harrogate w hrabstwie Yorkshire w Anglii. Został zbudowany w 1879 roku. Pojemność około 3,5 miliona metrów sześciennych. Świetne miejsce na spacer dookoła dwóch zbiorników wodnych. Każda trasa ma około 6 km dookoła. Droga jest równa i prosta więc nadaje się dla wózków, rowerków i innych pojazdów pieszo-ręcznych :):).


Tu znajdują się dwie trasy piesze do przejścia. Jak widać na mapce trasa wokół prawego zbiornika jest częściowo zamknięta , ale można dojść jakiś większy kawałek drogi i ewentualnie wrócić. Droga wokół lewego zbiornika jest w całości otwarta i można nią obejść cały zbiornik dookoła.

Droga jest równa i szeroka dostosowana do poruszania się wózkami, rowerami i innymi pojazdami do przemieszczania się. Droga jest dosyć szeroka więc większe rodziny na pewno mogą swobodnie sobie spacerować.


Droga częściowo wiedzie przez las ale w większości przy jeziorze.


Jest wiele miejsce gdzie można zejśc nad same jezioro, dużo różnych niewielkich plażyczek gdzie można się "zaszyć" i w spokoju posiedzieć.W sumie trasa nie jest wymagająca raczej taki piknikowy spacer 6 km dookoła zbiornika bardzo relaksacyjne miejsce.

Czasem gdzieś ktoś łapie rybki. Polecam to miejsce.

Cisza i spokój piękne jeziorko i relaksujący spacer.

Parking jest DARMOWY nie ma żadnych opłat, jest toalet i ubikacje dostępne dla ludzi.

Na koniec (lub na początek) można zjeść świetne lody z wozu z lodami.Post code na parking : LS21 2NP

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page