top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Penrhyn Castle and Garden

Zaktualizowano: 8 wrz 2019

Fantastyczny zamek Penrhyn Castle w Walii

Zamek jest dostępny w ramach karty National Trust a dla osób nie posiadających tej karty wstęp jest za biletami.
Zamek jest cudowny. Jeszcze nigdzie nie widziałem tak wspaniałego obiektu. Na początku dosłownie "uderza" nas ogrom tego zamku. Spodziewałem się raczej że będzie dostępne z 20% zamku do zwiedzania a reszta będzie zamknięta. No i tu niespodzianka bo zamek jest do zwiedzania w całości !!! Doskonale zachowane wnętrza. Pokoje, salony, sypialnie, pokoje służby oraz kuchnia pokazane tak , że ma się wrażenie jakby tam ktoś nadal mieszkał.

Na dziedzińcu i w przyległych pomieszczeniach znajduje się muzeum kolei (hmmm chyba to nie najlepszy pomysł aby te muzeum było w zamku). Są tutaj stare lokomotywy i kilka wagonów pasażerskich. Po zwiedzeniu pociągów można poczekać na bezpłatnego przewodnika który oprowadza po zamku lub można go zwiedzać samemu. W każdym pomieszczeniu znajduje się osoba z obsługi która odpowiada na pytania dotyczące danego pomieszczenia .

Przecudowny obiekt . Ma tylko jedną wadę, nie ma wejścia na mury zamku tak więc nie można wejść na żadną z wież zamku ale i tak warto tu przyjechać . Przy zamku znajdują się ogrody zamkowe które również można zwiedzać. Są ławeczki gdzie można sobie zrobić "piknik"z własnym jedzeniem. Jest też kawiarnia z małą restauracją . Dostępna jest dla wszystkich mikrofala za darmo (stoi w jadalni restauracji) .

Naprawdę gorąco polecam to miejsce z czystym sercem.

Ja byłem pod ogromnym wrażeniem i na pewno tu wrócę.


Adres: Bangor LL57 4HT

Bilety: Adult 12,72 f

Dziecko 6,36 f

Family 31,81 f

Karta NT : free


139 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page