top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Malham Tarn - jeziorko przy wzgórzach

Malham to piękna wioska położona w parku narodowym Yorkshire Dales .

Jest tu kilka widokowych tras do przejścia na piechotę a cały rejon należy do National Trust.

Malham opiszę w dwóch częściach bo inaczej post byłby dość długi a mi zależy na zwięzłych informacjach.

A więc Malham Tarn czyli jeziorko położone w malowniczym miejscu przy wzgórzach.

Sama trasa dojazdu tutaj jest bardzo malownicza , Yorkshire Dales widziane ze wzgórz jest naprawdę pięknym widokiem.


Malham Tarn to trasa turystyczna dookoła jeziorka. Mamy tu trzy różne trasy do pokonania o różnym stopniu trudności. Pierwsza podstawowa trasa wiedzie po gruntowej drodze od Office National Trust w dół do jeziorka które się obchodzi dookoła i wraca z powrotem. Jest łatwa i można ją spokojnie pokonać wraz z dziećmi.Po drodze mamy kilka ciekawostek a mianowicie wszędzie poukrywane są rzeźby zwierząt których można wypatrywać z drogi.Po drodze schodząc do jeziorka można wejść do specjalnej wiaty skąd mamy piękny widok na jezioro oraz można się tam schronić np przed deszczem.

Gdy dojdziemy na sam dół drogi mamy przepiękny widok na wzgórza (na które można wejść)

oraz cały widok na jezioro.Trasa jest łatwa i można ją potraktować jako niedzielny spacer zwłaszcza przy dobrej pogodzie.Średnia trasa (Moderate walk route) prowadzi dokładnie w drugą stronę niż ta łatwa, i kieruje nas w głąb "lasu"- las to za dużo powiedziane, raczej młody lasek z łąkami ale idzie się po specjalnie zrobionej drodze tak więc jest dosyć wygodna do chodzeniaPo drodze są strumyczki i mostki do przejścia. Do jeziorka idzie się po polnej drodze lub ścieżce .

O trasie challenge niewiele mogę powiedzieć bo jeszcze jej nie przeszedłem ale ma kilka kilometrów i prowadzi do Malham Cave a to jest dosyć daleko.
Jak tam dojechać ?

Post Code do Malham Tarn: BD24 9PT

Ten postcode prowadzi na "parking" raczej miejsce do zaparkowania 3-4 samochodów ale z tamtąd fajnie się schodzi do jeziora. Drugi parking jest pod adresem BD23 4DJ i jest na normalnej drodze poniżej jeziora.

Polecam te miejsce na dłuższy spacer i powdychanie świeżego powietrza.443 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page