top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Malham część1- początek wędrówkiJest to część pierwsza- wprowadzenie czyli baza wypadowa na trasy piesze w Malham Zobaczycie tu gdzie znajduje się Centrum Turystyczne, parkingi i ceny, Wizyta w kuźni (a raczej pod kuźnią), zaskakująca gościnność w miejscowej Kaplicy Kośioła Metodystów Anglikańskich Co to jest Malham ? Malham to wieś i parafia cywilna w dystrykcie Craven w North Yorkshire w Anglii. Przed zmianami granic w XX wieku wieś była częścią osady wiejskiej w historycznym West Riding of Yorkshire. W Domesday Book, nazwa jest podawana jako Malgun, co oznacza „osadę przez żwirowe miejsca”. W 2001 roku parafia liczyła około 150 mieszkańców .
Parafia Malham powiększyła się pod względem geograficznym (włączając Malham Moor), tak więc w spisie ludności z 2011 roku liczba ludności wynosiła 238. Malham leży na górnym krańcu doliny rzeki Aire, znanej nad Airton jako Malhamdale, w Yorkshire Dales. Okolica jest dobrze znana z wapiennych chodników i innych przykładów wapiennej scenerii. Atrakcje turystyczne obejmują Malham Tarn, Malham Cove, Gordale Scar, Janet's Foss i Dry Valley.

Malham jest popularnym celem wycieczek pieszych. Rozwój turystyki w historii Malham doprowadził do pewnego pogorszenia okolicznych ścieżek, ponieważ turyści zbaczają ze ścieżek i powodują erozję, proces często nazywany „erozją chodników”. Ścieżki w okolicy są utrzymywane przez Yorkshire Dales National Park Authority. We wsi znajduje się Centrum Informacji Parku Narodowego oraz duży parking.

Przez wieś przebiega długodystansowa ścieżka Pennine Way. Część filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1 została nakręcona wokół wapiennego chodnika Malham Cove. Wszystkie seriale telewizyjne Creatures Great and Small zostały w dużej mierze nakręcone w Dales, w tym niektóre sceny nakręcone w okolicach Malham Lings oraz przy wodospadzie Janet’s Foss na Malham Landscape Trail.


POST CODE na parking: Chapel Gate, Malham BD23 4DAOstatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page