top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Malham Cove - piękna formacja skalna - Harry Potter


Malham Cove to duża zakrzywiona formacja wapienna 0,6 mil na północ od miejscowości Malham w hrabstwie North Yorkshire w Anglii. Został utworzony przez wodospad niosący stopioną wodę z lodowców pod koniec ostatniej epoki lodowcowej ponad 12 000 lat temu.

Położona jest w północ od miejscowości Malham i oddalona jakieś 1 km od wioski.

Dojście do Cove jest bardzo dobre bo jest szeroka i ubita droga . Same skały są bardzo wysokie i robią niesamowite wrażenie.


Sama droga prowadząca do Cove po zejściu z gruntowej drogi obfituje w wiele ciekawych gatunków roślin oraz "dziwne" karłowate drzewa co stwarza niesamowitą scenerię tego miejsca.
W samej formacji skalnej jest "półka" której nie widać z dołu a wejście tam nie sprawia żadnego kłopotu za to widoczki z góry fajne.
Czy można dostać się na szczyt tej skały?????

Można krętymi i dosyć stromymi schodami.

Zanim dojdziemy do wąwozu gdzie jest dojście do Cove skręcamy w lewo i dochodzimy do schodów prowadzących stromo pod góre.A co na nas czeka na samej górze ????

Przecudowne widoki, można przejść górą na szczyt Cove !!:):)


ROBI WRAŻENIE :):):):)


Co ciekawsze formacje skalne na samym szczycie są tak pofałdowane że przypominają ludzki mózg ( i wcale nie łatwo się po tym chodzi) !!!!

Tu nakręcono jedną ze scen z trzeciej części Harego Pottera !!!
Absolutnie cudowne miejsce a wejście na górę to już obowiązkowo ale łatwo się wchodzi ale trudniej schodzi. Jeśli ktoś ma problemy z przestrzenią to może mieć kłopot z zejściem bo schody są naprawdę strome a nie ma w większości żadnych barierek (są od czasu do czasu) no ale widoki z góry ........ niezapomniane.

Dojazd : trzeba dojechać do Malham na główny parking i w trase :):):)


341 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page