top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Ilkley Moor

Zaktualizowano: 26 sie 2020


W pobliżu Bradford można znaleść wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednym z nich jest Ilkley Moor  LS29 8BT.

Fantastyczne miejsce na spędzenie wolnego czasu i pospacerowanie po górkach. Można się powspinać na skały i podziwiać przepiękne wrzosy zwłaszcza w czasie ich kwitnienia (około koniec sierpnia - wrzesień wówczas są najbardziej barwne). Ilkley Moor to rozległy teren  na długie wycieczki. Parking dla samochodów jest bezpłatny ale znaleźć tu miejsca parkingowe graniczy z cudem.Na parkingu jest budka gdzie można kupić kawę, herbatę, zimne napoje i lody. Gdy nie ma miejsca na parkingu samochody na szczęście można parkować na poboczach drogi ale trzeba uważać na podwyższony krawężnik.

"Skałki" są niezwykle popularne . W słoneczne dni jest tu mnóstwo ludzi którzy wyruszają na piesze trasy.

Ilkley Moor ma około 8mil długości i 12 mil szerokości. Są to różnego rodzaju skały tworzące wąwozy. Najwyższy punkt ma 402 m n.p.m i nazywa się Rombalds Moor będący centralnym wzniesieniem skalnym w tym rejonie. Cały teren poprzecinany jest małymi rzeczkami i strumykami co widać na tej mapie.Szlaków pieszych jest tu co niemiara o różnej długości. Na pewno na :skałki" trzeba wziąść wygodne buty do chodzenie po górach bo większość tras pieszych prowadzi przez strumykii teren o różnej strukturze.

Dotrzeć tu można oczywiście samochodem ale nie ma też problemu aby dojechać to pociągiem do Ilkley. Od stacji kolejowej jest około 1.5 km do "wejścia" na skałki.PUB The Cow and Calf to bardzo ładny stary PUB w którym można wypić piwko i zjeść wspaniałego hamburgera. Co prawda kosztuje 7f ale warto tyle zapłacić.

Na zdjęciu jest zestaw za 7f (bez piwa)

PUB posiada własny parking dla samochodów ale tylko dla klientów oraz ogródek letni na zewnątrz z widokiem na okolice.

Przepiękne miejsce warte zobaczenia POLECAM!!


Pewnego letniego dnia będąc z rodzinką na "skałkach" słychać było że coś gra na dudach. Gdy podeszliśmy bliżej okazało się że jest to orkiestra szkocka która nagrywała spot reklamowy dla telewizji dronem. Sami zobaczcie.Czas zwiedzania : od 1 godziny do ...... hmmm dłuugooo

Post code do głównej częsci : LS29 8BT

Post code do Rombalds Moor - LS29 8RF

Posiłki: w pobliskim PUB-ie lub we własnym zakresie na terenie Illkley Moor

Wstęp - wolny

Parking - bezpłatny

Na terenie parkingu jest budka z kawą, herbatą i lodami


Smacznego157 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page