top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Humber Bridge - Hull - moje_podroze_UK


Humber Bridge, niedaleko Kingston upon Hull, East Riding of Yorkshire w Anglii, to jednoprzęsłowy wiszący most drogowy o długości 2,22 km , który został otwarty dla ruchu w dniu 24 czerwca 1981 roku. most był najdłuższym tego typu na świecie; został przekroczony dopiero w 1998 roku, wraz z ukończeniem mostu Akashi Kaikyō, i jest obecnie jedenastym pod względem długości. Jest to nadal najdłuższy odcinek na półkuli zachodniej.

Most obejmuje Humber (estuarium utworzone przez rzeki Trent i Ouse), pomiędzy Barton-upon-Humber na południowym brzegu i Hessle na północnym brzegu, łącząc East Riding of Yorkshire z North Lincolnshire. Obie strony mostu znajdowały się w niemetropolitalnym hrabstwie Humberside aż do jego rozwiązania w 1996 roku. Most można zobaczyć na wiele mil wokół i od Patrington w East Riding of Yorkshire i na mile morskie od wybrzeża. Jest to zabytkowy budynek klasy I.

Do 2006 roku most przewoził średnio 120 000 pojazdów tygodniowo. Opłata za przejazd wynosiła 3,00 GBP w jedną stronę dla samochodów (wyższa w przypadku pojazdów użytkowych), co czyniło ją najdroższym przejazdem płatnym w Wielkiej Brytanii. W kwietniu 2012 r. opłata za przejazd została zmniejszona o połowę do 1,50 funta w jedną stronę po tym, jak rząd Wielkiej Brytanii odroczył 150 milionów funtów od niespłaconego zadłużenia mostu.Po obydwu stronach mostu znajdują się parkingi i punkty widokowe do podziwiania mostu.

Humber Bridge Board, Ferriby Road, Hessle, East Yorkshire, England, HU13 0JG
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page