top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Durnstanburgh Castle Northumberland Anglia


Zamek Dunstanburgh to XIV-wieczna fortyfikacja na wybrzeżu Northumberland w północnej Anglii, pomiędzy wioskami Craster i Embleton. Zamek został zbudowany przez hrabiego Thomasa z Lancaster w latach 1313-1322, wykorzystując naturalne mechanizmy obronne tego miejsca i istniejące roboty ziemne fortu z epoki żelaza.
Zamek Dunstanburgh został zbudowany w centrum zaprojektowanego średniowiecznego krajobrazu, otoczony trzema sztucznymi jeziorami zwanymi meres o łącznej powierzchni 4,25 hektara (10,5 akra). Ściany kurtynowe otaczają 9,96 akrów (4,03 ha), co czyni go największym zamkiem w Northumberland. Najbardziej widoczną częścią zamku jest Wielka Brama, potężna trzypiętrowa fortyfikacja, uważana przez historyków Alastaira Oswalda i Jeremy'ego Ashbee za „jedną z najbardziej imponujących budowli w każdym angielskim zamku”. Mury chroni wiele prostokątnych wież, w tym Wieża Lilburn, która wychodzi na Zamek Bamburgh, oraz Wieża Egyncleugh, umieszczona nad Zatoką Królowej Małgorzaty.

Trzy wewnętrzne zespoły budynków, obecnie zrujnowane, utrzymywały dwór hrabiego, dwór konstabla zamkowego i prowadzenie okolicznych majątków ziemskich. Na południowy wschód od zamku zbudowano port, z którego zachowało się tylko kamienne nabrzeże. Wstęp na zamek Free z kartą NAtional Trust oraz English Heritage Dla pozostałych wstęp płatny za biletami Craster Quarry Car Park Address: W End, Craster, Northumberland NE66 3TS

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page