top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Bridlington - piękna nadmorska perełka

Bridlington – miasto i civil parish w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie Yorkshire

Przepiękna nadmorska miejscowość z klimatyczną zabudową, przepiękną piaszczystą plażą oraz mnóstwem atrakcji w samym mieście.

Przy wjeździe do miasta od razu widać że to nadmorska miejscowość. Mnóstwo ludzi, kolorowe domy i dużo Fisch and Chips - dosłownie na każdym rogu ulicy.

Znalezienie parkingu to nie lada zadanie bo parkingi są pełne pomimo że są bardzo duże.

Ja parkowałem samochód po lewej stronie plaży na parkingu o nazwie : Flamborough Road - post code: YO15 2 LD . Na szczęście parkomaty są i na monety i na karty więc można bez stresu zapłacić za parking. Opłata nie jest wysoka bo wynosi 5.50 za cały dzień.

Wzdłuż parkingu jest promenada nad morzem która prowadzi do centrum miasta.

Nad samym morzem jest całkiem spore wesołe miasteczko, port rybacki, salony gier (olbrzymie trzeba przyznać) i sporo street food, czyli fish and chips, burgery, hot dogi i to wszystko w naprawdę niezłych cenach.

Same miasteczko śliczne, domy kolorowe, sporo specjalistycznych sklepów np ze słodyczami.

No i to co w tym mieście najciekawsze, przepiękna dwie olbrzymie plaże ciągnące się kilometrami i morze z prawdziwego zdarzenia. Olbrzymie fale i fantastyczny huk morza.

Lewa strona (stojąc przodem do morza) kończy się pięknymi białymi klifami.A co można zjeść w Bridlington i czy można nie zbankrutować to opisuję w innym poście dotyczącym jedzenia :)

Po nasyceniu oczu pięknym miasteczkiem , wylataniu się na karuzelach i obcowaniu z dzikim morzem można się udać po inne doznania do pobliskiej miejscowości Flamborough.


Polecam Bridlington bo chyba jest to jedna z najładniejszych nadmorskich miejscowości w UK jakie widziałem.


308 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page