top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

Alnwic Castle


Zamek Alnwick – zamek położony w Anglii, w mieście Alnwick. Jest zimową rezydencją książąt Northumberland, wywodzących się z rodziny Percych. Od wiosny do późnej jesieni stanowi on jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu.

Miasto Alnwick jest geograficzną stolicą księstwa Northumberland które przez wieki zostało niezmienione i jest najstarszą krainą Anglii.

Zamek Alnwick Castle to absolutnie niesamowity zamek w UK. Jest po prostu fantastyczny. Świetnie zachowane mury i dziedziniec zamku. Zamek można zwiedzać wewnątrz ale niestety nie wolno robić zdjęć ani kręcić jakiegokolwiek filmu i bardzo tego pilnują bo jest to zamieszkały zamek. Jest tylko udostępniony dla zwiedzających ale wszystkie pomieszczenia są zamieszkałe przez spadkobierców książąt Northumberland.

Czyli w zasadzie chodzimy po czyjejś chacie tyle że troszkę większej.

Mamy tu dziedziniec gdzie odbywają się kursy latania na miotle prowadzone przez "współczesne" czarownice. Kurs jest bezpłatny ale trzeba się na niego zapisać.

Mamy też "Dragon Quest" czyli arenę do walki ze smokiem. Na tej arenie można się pobawić w pradawne gry , przebrać się nawet całą rodziną w stroje "z epoki". Jest też Dungeon czyli strachy do którego wstęp też jest bezpłatny .
Sam zamek w środku jest pokazany w całości gdzie mamy fantastycznie zachowane pomieszczenia wraz z pełnym wyposażeniem i imponującą kolekcją obrazów rodziny książąt od najdawniejszych czasów.

Są też pomieszczenia dla służby oraz kuchnia i inne pomieszczenia gospodarcze.

Bilet na zamek jest płatny :

osoba dorosła : 15 f

dziecko : 7.50 f

Family (2+3) : 41f

Przy zakupie przez internet bilet jest 10% tańszy.


Można też na miejscu pozwiedzać zamek z przewodnikiem na dwa sposoby.

1. Oprowadza nas przewodnik po najstarszych elementach zamku

2. Oprowadza nas szlakiem Harego Pottera gdzie kręcono sceny do filmu.

Czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi 50 minut.

BILETY NA ZAMEK SĄ WAŻNE CAŁY ROK !!!!!


Oprócz zamku są też królewski ogrody gdzie tym razem nie zdążyłem dojść ale na pewno tu wrócę i zwiedzę te ogrody. Ogrody są płatne oddzielnie.Na zdjęciu jest minigolf do którego można wejść oddzielnie.
Dla każdego fana Harego Pottera to miejsce absolutnie obowiązkowe.

Ja byłem zafascynowany tym zamkiem.


897 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page