top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

4K The Helix: Home of The Kelpies Scotland DJI Mavick mini2
Helix Park to The Home of the Kelpies - największe rzeźby końskie na świecie. Położony pomiędzy Falkirk i Grangemouth, został stworzony jako przestrzeń, w której spotykają się społeczności z obszaru Falkirk. The Kelpies idą o krok dalej w gromadzeniu nie tylko ludzi z różnych części Szkocji i Wielkiej Brytanii, ale z całego świata. Turyści nadal gromadzą się w kultowych konstrukcjach i zabierają ze sobą historię The Kelpies, aby rozpowszechniać przesłanie na arenie międzynarodowej. Kelpie przekształcili ten obszar w pięciogwiazdkowy ośrodek turystyczny. Mierzące 100 stóp wysokości i ważące ponad 300 ton każda, magiczne Kelpie są cudem stworzonym przez człowieka i wyczynem inżynierii. Dzieła sztuki, stworzone przez artystę Andy'ego Scotta, stały się ikoną krajobrazu po wzorowaniu się na prawdziwych ikonach minionych czasów — koniach Clydesdale Duke i Baron.


Kelpie reprezentują rodowód ciężkiego konia szkockiego przemysłu i gospodarki, ciągnącego wozy, pługi, barki i statki węglowe, które ukształtowały geograficzny układ Falkirk. Nazwa Kelpie odzwierciedla mitologiczną transformację bestii, która posiada siłę i wytrzymałość 100 koni; jakość, która jest analogiczna do transformacji krajobrazu obszaru, trwałości śródlądowych dróg wodnych i siły jego społeczności.


Możesz odwiedzić The Kelpies bezpłatnie o każdej porze dnia, 365 dni w roku, ze względu na ich doskonałą lokalizację w parku społecznościowym The Helix. Obszar wokół masywnych rzeźb został zaprojektowany tak, aby umożliwić wszystkim dostęp, co oznacza, że ​​każdy może podejść i zobaczyć je z bliska. Możesz nawet wejść do wnętrza Kelpie podczas wycieczki, aby zobaczyć ekskluzywne spojrzenie na ich inżynierię i pomysłowość.


Każda konstrukcja zawiera około 18 000 pojedynczych elementów W każdej konstrukcji znajduje się ponad 1,5 mili stali Każdy z nich waży ponad 300 ton i stoi na 1200-tonowych fundamentach Każda konstrukcja ma 464 stalowe płyty Będąc monumentalnym wyczynem inżynierii, The Kelpies wybudowano w ciągu zaledwie 90 dni, pod koniec 2013 r.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page