top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

4K Gibson Mill Full Trail Hardcastle Crags Yorkshire National Trust #moje_podroze_uk


Gibson Mill jest położony tuż obok Hebden Bridge. Zbudowany około 1800 roku, znajduje się w lesie Hardcastle Crags obok Hebden Bridge. Był to jeden z pierwszych młynów rewolucji przemysłowej. Młyn był napędzany kołem wodnym i produkował płótno bawełniane do 1890 r. W 1833 r. Zatrudnionych było dwudziestu jeden robotników, z których każdy pracował około siedemdziesięciu dwóch godzin tygodniowo i mieszkał w sąsiednich chatach robotniczych. Na początku XX wieku Gibson Mill zaczął być wykorzystywany jako „centrum rozrywki” dla miejscowej ludności. Oferuje on salony restauracyjne, salę taneczną, lodowisko, kioski z napojami i pływanie łódką po stawie młyńskim. Po drugiej wojnie światowej młyn wyszedł z użytku i został przejęty przez National Trust w 1950 roku. Wodospady


Parking należy do National Trust więc każdy kto posiada kartę NT parking ma za darmo

pozostali mają opłątę 5 f za dzień.


Postcode na parking: Address: Gibson Mill, Midgehole Rd, Hebden Bridge HX7 7AW


Potem ruszamy wzdłóż głównej drogi ale tylko kilkanaście kroków i skręcamy za drogą w lewo i kierujemy się na Foothpatch uwaga nie ma jakiś szczególnych oznaczeń więc można się "zakręcić"


Trasa podzielona jest na dwa oddzielne etapy jeden Hrdcastle Craigs czyli na lewo od drogi i dochodzimy do Gibson Mill, przechodzimy przez most i skręcamy w lewo w drogę powrotną ale.... jesyne przejście przez rzekę aby wrócić n do parkingu to .....Stepping stones :)


Druga trasa jest od Gibson Mill dookoła rzeki aż do przełęczy i z powrotem

Zobaczcie na tej mapce powyżej.

Cudna droga wzdłóż rzeki jest naprawdę niesamowita.
Polecam tą trasę bo jest dosyć bajkowa :):)Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page