top of page
  • Zdjęcie autoraJarek

4K Aber Falls Abergwyngregyn cz.2 Snowdonia National Park - Moje_podroze_ukAber Falls Abergwyngregyn cz.2 Snowdonia National Park - Moje_podroze_uk


Jest to część 2 tej wycieczki z serii zwiedzamy Walię. Jeśli ktoś nie widział części pierwszej to tu jest link: https://www.youtube.com/watch?v=igeBU... Jesteśmy w North Wales . W filmie pokazana jest cała droga do Aber Falls o długości 4 km. Będziemy podziwiać widoczki a przy okazji każdy sobie zobaczy jaka jest droga czy np. "da się z wózkiem" albo "czy 2 latek da rade" zobaczcie sami :) Aber Falls (walijski: Rhaeadr Fawr) to wodospad położony około trzech mil (4 km) na południe od wioski Abergwyngregyn, Gwynedd w Walii. Wodospad powstaje, gdy Afon Goch zanurza się na około 120 stóp (37 m) nad progiem skały magmowej u podnóża pasma Carneddau. Łączą się dwa dopływy większy strumień jest znany jako Afon Rhaeadr Fawr, od mostu drogowego Bont Newydd („Nowy Most”) zmienia się na Afon Aber. Piękny i magiczny wodospad polecam.

Zwiedzający spacerujący główną ścieżką w kierunku wodospadu mogą zauważyć kilka małych osad z epoki brązu, w tym wykopaną parowozownię i kuźnię, odgrodzoną tablicą informacyjną, która ją zdobi, jest również kilka stojących kamieni i kopców, większość z tych miejsc znajduje się po prawej stronie stronie ścieżki. Jest też sprzęt nagrywający, który rejestruje pogodę.

Znajduje się na północny zachód od Parku Narodowego Snowdonia w Walii.


Polecam zobaczyć film .Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page